XX. Prešporský Bál: Noc prekvapení

autor zuzana smahelova
publikované 02/6/24
kategória
zdroj https://www.topky.sk/cl/8/2678617/XX--Presporsky-Bal--Noc-prekvapeni

PR ČLÁNOKZobraziť galériu (12)

Po štyroch rokoch naplnených ohlušujúcim tichom sa prestížne podujatie Prešporský bál vracia na scénu bratislavského spoločenského a kultúrneho života. Bál, ktorý spája tradície, kultúru a noblesu ožil v sobotu 3. februára 2024 v historickej budove Slovenskej filharmónie – bratislavskej Redute. Pre návštevníkov jubilejného XX. ročníka pripravili organizátori hneď niekoľko prekvapení.

Pridajte si Topky.sk do svojho kanála v službe Google Správy

Jar strieda leto, potom príde jeseň a na záver roka zima. Štyri ročné obdobia tvoria rok a sú tiež názvom prvých štyroch husľových koncertov Antonia Vivaldiho. Práve toto dielo v podaní Slovenského komorného orchestra pod vedením Ewalda Danela otvorilo večer. Nasledovalo úvodné slovo moderátorky večera Simony Frantovej, ktorá v sprievode hlavného organizátora a producenta Vlada Vondráka pozvala k sebe generálneho riaditeľa Slovenskej filharmónie Mariána Turnera”Nechajte sa unášať krásnym prostredím a príjemnou atmosférou dnešného večera.” Zaželal hosťom na úvod večera Marián Turner, generálny riaditeľ Slovenskej filharmónie. A ako dodal hlavný organizátor Bálu Vlado Vondrák: Nie je čas strácať čas. A preto prežite peknú bálovú noc a lúčme sa plní nezabudnuteľných zážitkov.” S XX. Prešporským bálom sa týmto oficiálne po rokoch do bratislavskej Reduty opäť vrátila tradícia fašiangových bálov. A v podaní Big Bandu Gustava Broma pod vedením Vlada Valoviča, ku ktorému sa neskôr pridali aj sólistky zaznel prvý valčík Na krásnom modrom Dunaji.

Zobraziť galériu (12)

 (Zdroj: Prešporský Bál)

Noc prekvapení začal hneď na úvod otvorením výnimočnej tretej scény v stĺpovej sále Reduty, kde parket naplnila skupina HEX. V Divadelnej sále zazneli známe populárne melódie v podaní Funkiez a duchoňovky z repertoáruDuchoňovci.

Standing ovation si vyslúžilo veľké prekvapenie už pred polnocou, o ktoré sa postaral  slovenský operný spevák – tenorista Pavol Bršlík. No a tradičné Polnočné prekvapenie bolo tento rok taktiež netradičné, vystúpenie IMT Smile totiž zdvihlo zo stoličiek takmer každého.

Zobraziť galériu (12)

 (Zdroj: Prešporský Bál)

Zábava sa potom vrátila opäť do stĺpovej siene, kde zahrali Cigánski DiabliSilent Trio a na záver sa s hosťami lúčil DJ Flebo.

Jedinečnou tradíciou bálu je odovzdávanie Ceny Júliusa Satinského – Bratislavská čučoriedka. Za nevšedné literárne stvárnenie cestovateľských zážitkov a rozprávačské majstrovstvo získal Bratislavskú čučoriedku v kategórii “Osobnosť” spisovateľ, textár, dramaturg, scenárista, moderátor, publicista, cestovateľ, rozprávač Boris Filan. Cenu za neho prebral jeho syn. A v kategórii „Idea–Počin“ získala cenu trénerka atletiky Naďa Bendová za založenie športovej akadémie NAŠA ATLETIKA – za výchovu mládeže v oblasti základného a vrcholového tréningu.

Zobraziť galériu (12)

 (Zdroj: Prešporský Bál)

Okrem prekvapení nechýbali na bále aj tradičné prvky, ako prvé uvedenie mladých dám a pánov do spoločnosti, ktoré bál symbolicky uvádza prvým tancom frekventantov kurzov tanečnej školy Jagermajster. Ďalej polnočné tancovanie v maskách či mimoriadne vydanie Polnočného magazínu.

Samozrejme, bez partnerov by toto výnimočné podujatie nebolo možné zorganizovať. Generálnym partnerom XX. Prešporského bálu je spoločnosť MICROCOMP – Computersystém s.r.o., ktorá tvorí inovatívne technologické riešenia. Hlavným partnerom podujatia spoločnosť RRK Group, ktorá tiež podporuje mladé talenty, najmä v oblasti cyklistiky.

“Keď sme sa naposledy v roku 2020 lúčili, tešili sme sa, že o rok neskôr budeme môcť opäť privítať hostí na bále. Osud však zasiahol a na jubilejný ročník bálovej noci sme si museli počkať trochu dlhšie. O to viac nás teší angažovanosť a pomoc všetkých, ktorý sa o vznik a hladký priebeh XX. Prešporského bálu pričinili.” Ocenil prácu zapojených hlavný organizátor a producent.

Zobraziť galériu (12)

 (Zdroj: Prešporský Bál)

Organizáciu a produkciu tohto večera zabezpečovalo občianske združenie Prešporský bál v spolupráci s agentúrou FLOK, s.r.o. Spoluorganizátorom podujatia bola Slovenská filharmónia. Technicky sa na bále podieľala firma LIFEPARK, s.r.o., réžiu mal pod taktovkou Vlado Kriško. Nádherná kvetinová kulisa vznikla vďaka kvetinárstvu Orchidea – Michal Haut a vynikajúce gurmánske špeciality pre vás pripravil ROXY Catering. Hostia mohli ochutnať lahodné vína z pivnice slovenského moderného vinárstva Vinum Nobile Winery a miešané drinky či šampanské spoločnosti Pernod Ricard Slovakia.

Bálový večer prekonal všetky očakávania a už teraz pripravujú organizátori ďalší ročník. Tešíme sa na vás opäť o rok, 15. februára 2025.

 Pre viac informácií o podujatí navštívte webovú stránku www.presporskybal.sk.

Súvisiace články

všetky články

XX. Prešporský Bál: Noc prekvapení

Po štyroch rokoch naplnených ohlušujúcim tichom sa prestížne podujatie Prešporský bál vracia na scénu bratislavského spoločenského a kultúrneho života.

zuzana smahelova | 02/6/24 |

Súvisiace produkty

všetky vína
Novinka

Chardonnay

Akostné víno značkové, suché
Nobile Winery - 2023

LIMITOVANÁ EDÍCIA Chardonnay pre najlepšiu učiteľku! 

4,50

Novinka

Chardonnay

Akostné víno značkové, suché
Nobile Winery - 2023

LIMITOVANÁ EDÍCIA Chardonnay pre najlepšieho učiteľa! 

4,50

Novinka

Chardonnay

Neskorý zber, suché
Nobile Winery - 2023

Darček pani učiteľke, ktorý to povie za Vás!

4,50

Novinka

Chardonnay

Akostné víno značkové, suché
Malé Ripňany - 2023

Víno príjemnej zelenožltej farby doplnené vo vôni a chuti hruškovou kvapkou a šťavnatými kyselinkami.

7,90

Prihláste sa na odber noviniek