Vinum Nobile Winery

Slovenské vína svetovej kvality

Od otvorenia v roku 2012 vinárstvo sa Vinum Nobile vinárstvo zameriava na výrobu kvalitného bieleho, červeného, ružového a šumivého vína z miestnych slovenských odrôd hrozna. Tradičná vinárska technológia a moderné stroje priniesli nášmu vínu jedinečnú chuť a arómu, ktorá bola medzinárodne ocenená. So spustením nového závodu v roku 2018 maximálna výrobná kapacita rástla až na 4,5 milióna fliaš ročne.

Vinum Nobile Winery predstavuje značku vysoko kvalitných slovenských bielych, červených, ružových a sýtených, jemne perlivých vín charakteristických eleganciou, plným telom, nádhernou chuťou, farbou i arómou. Vína z našej najvyššej rady Vinum Nobile sú svojou vysokou kvalitnou spracovania vhodné na dlhodobú archiváciu.

Všetky naše vína majú garantovaný slovenský pôvod a už v prvých rokoch produkcie sme zaznamenali úctyhodné výsledky na regionálnych, ako aj medzinárodných vinárskych podujatiach (Vinalies Paris, Bacchus Madrid, Sakura Tokyo, AWC Vienna). Každoročne vína z našej produkcie získavajú miestenku v Národnom salóne ako jedno z TOP 100 vín zo Slovenska

Naše Vinohrady

Nitrianska vinohradnícka oblasť

Nitrianska vinohradnícka oblasť sa nachádza v severnej časti Nitrianskeho kraja a v malej časti Trnavského kraja. Zo všetkých vinohradníckych oblastí Slovenska sa vyznačuje snáď najrôznorodejšími prírodnými podmienkami. Vinohrady sú vysadené na svahoch Považského Inovca, Tribeča, Štiavnických vrchov a tiež na sprašových pahorkatinách Podunajskej nížiny. Na pestrosť tu produkovaných odrôd výrazne vplývajú jednak pôdne pomery, ako aj klíma. Pôdy na svahoch majú často vysokú skeletnatosť, čo však nie je prekážkou. V rámci veľmi teplého a veľmi suchého nížinného klimatického regiónu, sa vyskytujú veľmi pestré mikroklimatické pomery, ktoré zapríčiňuje tunajšia heterogenita reliéfu krajiny.

Naše odrody

Odrody

Vína pochádzajú z tradičných a pestovateľsky osvedčených odrôd viniča, ale i z interšpecifických odrôd. Poskytujú hrozno s vyváženým pomerom aromatických látok, cukru a kyselín, ktoré sa pri správnej technológii spracovania premietajú do senzorických vlastností vín. Vinum Nobile Winery pestuje vlastný vinič na celkovej ploche 93ha, kde nájdete napríklad odrody ako Alibernet, Merlot, Pálavu či Hibernal.

doručenie kuriér

do 48h

doprava už

od 3,90 €

doručenie zdarma

nad 60€

zľava na ďalší nákup

5%

nákup nad 60 EUR

víno grátis

nákup nad 100 EUR

2 vína grátis

Prihláste sa na odber noviniek