Vinum Nobile Winery

Slovenské vína svetovej kvality

Vinum Nobile Winery predstavuje značku vysoko kvalitných slovenských bielych, červených a ružových vín charakteristických eleganciou, plným telom, nádhernou chuťou, farbou i arómou. Vína z našej najvyššej rady Vinum Nobile sú svojou vysokou kvalitnou spracovania vhodné na dlhodobú archiváciu.

Všetky naše vína majú garantovaný slovenský pôvod a už v prvých rokoch produkcie sme zaznamenali úctyhodné výsledky na regionálnych, ako aj medzinárodných vinárskych podujatiach (Vinalies Paris, Bacchus Madrid, Sakura Tokyo, AWC Vienna). Každoročne vína z našej produkcie získavajú miestenku v Národnom salóne ako jedno z TOP 100 vín zo Slovenska

Úspešný rok 2020 vo vinárstve Vinum Nobile Winery

Vinum Nobile Winery aj v ťažkých časoch pre vinárstvo počas roku 2020 dokázalo svoju trvalú kvalitu slovenskými aj medzinárodnými úspechmi . Počas pandémiou poznačeným rokom 2020 sme v našom vinárstve aj napriek tomu dokázali rozšíriť výrobu, spracovať panenskú úrodu a vytvoriť unikátne marketingové projekty.

Medzinárodné & slovenské ocenenia

 • Zlatá medaila LYON International Competition 2021
 • Strieborná medaila LYON International Competition 2021
 • Texas International Wine Competition 2020 – 12 medailových ocenení na uznávanej medzinárodnej súťaži vín
 • AWC Vienna 2020- spomedzi 11.232 konkurenčných vín na jednej z najväčších súťaží vín vo svete sme zaznamenali skvelý úspech zisku 9 medailí
 • 14. ročník Prague Wine Trophy spomedzi 1960 súťažiacimi, zisk titulu Pětihvězdičkové vinařství a bohatú paletu medailí, čo nám zaistilo miesto medzi TOP 5 * vinárstvami v rámci SR a ČR s najvyšším štandardom kvality vín
 • Národný salón vín – Golden Eagle Rizling Vlašský 2019 vstúpil k elite slovenských vín.
 • Nespočetné množstvo medailových ocenení na regionálnych slovenských súťažiach ( 13 x zlatá medaila, 37 x strieborná medaila)

Unikátny projekt ONLINE degustácie vín so someliérom

Degustačný set našich šiestich výnimočných vín, ktorých ochutnávkou zákazníkov prevedie náš skúsený sommeliér, predstavíme zákulisie nášho vinárstva a to všetko ONLINE z pohodlia domova. https://youtu.be/hwL4MiTfAdQ

Podpora kampane

#PiatokPoctivehoSlovenskehoVina - Osud slovenských vinohradníkov v časoch pandémie nám nie je ľahostajný – stali sme sa súčasťou tejto iniciatívy a výzvy k solidarite na podporu slovenského vína.

Panenská úroda z našich vinohradov

Prvých 190. 000 kilogramov panenskej úrody sme spracovali v roku 2020, a táto úroda sa pretavila do krásneho mladého vínka, ktoré zreje v našej pivnici.

Rozšírenie kapacity výroby vína

Našu kapacitu sme rozšírili o 21 nových moderných nerezových tankov v celkovom objeme 131 tisíc litrov.

O majiteľovi

Vladislav Alimurzajevič Khabliev

Lásku k vinárstvu som zdedil po svojich kaukazských predkoch. Výroba vína - ušľachtilého, jemného a vyberaného nápoja je mojou srdcovkou. Ako podnikateľovi pôsobiacemu v mnohých oblastiach sa mi úspešne darí realizovať všetky sny a ciele, avšak srdce aj duša rodáka zo Severného Osetska je oddaná vinárstvu.

Snažím sa osobne dohliadať na každú etapu technologického procesu, ktorý neustále vylepšujeme, ale nezabúdam ani na známe osetské tradície vinárstva. Naše unikátne vína so slovenskou dušou a horúcim kaukazským srdcom sú výsledkom harmonickej syntézy.

Naše značky

Vinum Nobile

Akostné odrodové vína s prívlastkom neskorý zber, výber z hrozna alebo kabinetné. Tieto vynikajúce vína predstavujú to najlepšie z našej produkcie. Charakteristické celkovým telom, dlhým zakončením a potenciálom starnutia. Biele kvasia v nádržiach z nehrdzavejúcej ocele, zatiaľ čo červené vo francúzskych dubových sudoch starnú najmenej 12 mesiacov, čo im dáva nekompromisné bohatstvo na triesloviny. Kategória akostných vín s prívlastkom je vyhradená pre vína s chráneným označením pôvodu. Ide o vína vyrobené zo zvlášť vybraného hrozna s obsahom cukru najmenej 19 ° NM. Všetky tieto vína boli medzinárodne ocenené a získali zlaté medaily na výstavách v Paríži, Madride, Viedni, Tokiu, Hongkongu. Vína NOBILE predstavujú 30% našej celkovej produkcie.

Slovak Valley

Akostné odrodové vína s prívlastkom neskorý zber, výber z hrozna . Vína s chráneným označením pôvodu D.S.C. Tieto kvalitné vína sa vyrábajú vo veľkých množstvách, aby uspokojili väčšinu našich zákazníkov. Vína SLOVAK VALLEY predstavujú 40% našej celkovej produkcie. Tieto vynikajúce ľahké a svieže vína v modernom dizajne sa stávajú vyhľadávanou voľbou pre všetkých milovníkov kvalitných a dostupných vín.

Golden Eagle

Akostné odrodové vína s chráneným označením pôvodu D.S.C. Tieto kvalitné vína sú ľahké a čerstvé, pričom si zachovávajú svoj odrodový charakter. Táto kategória je vyhradená pre vína s chráneným označením pôvodu (D.S.C.). Kategória akostných vín je vyhradená pre vína vyrobené z hrozna s obsahom cukru najmenej 16 ° NM a plodina nepresahuje 10 000 kg na hektár. Vína GOLDEN EAGLE predstavujú 30% našej celkovej produkcie.

Vinohrady

Hlohovec, Hurbanovo, Vrbovská oblasť

Hlohovecký terroir je charakteristický širokou paletou odrôd, ktoré sú základom našich nezameniteľných vín. Šľachetný Tramín červený, aristokratický Cabernet Sauvignon, zlatistý Rizling rýnsky, či Chardonnay pochádzajú práve z miestnych vinohradov. Hurbanovský terroir dáva vzniknúť rubínovému Merlot, zatiaľ čo z Vrbového pochádza hrozno pre naše originálne Rulandské šedé. A vďaka hroznu z Kálnice ochutnávajú milovníci vína veľkolepú Pálavu či Rulandské biele.

Okres Hlohovec sa môže pochváliť rôznymi odrodami hrozna, z ktorých vyrábame unikátne vína. Je to ušľachtilý, jemne ružový Tramín, aristokraticky bledý Cabernet Sauvignon, rôzne druhy zlatistého Rizlingu, Pinot a Chardonnay.

Odrody

Vína pochádzajú z tradičných a pestovateľsky osvedčených odrôd viniča, ale i z nových moderných odrôd. Poskytujú hrozno s vyváženým pomerom aromatických látok, cukru a kyselín, ktoré sa pri správnej technológii spracovania premietajú do senzorických vlastností vína.

 • Alibernet
 • Cabernet Sauvignon
 • Chardonnay
 • Frankovka modrá - Blaufränkisch
 • Melvino - Merlot
 • Müller Thurgau
 • Pálava
 • Rizling rýnsky - Riesling
 • Rizling vlašský - Welschriesling
 • Rulandské biele - Pinot Blanc
 • Rulandské modré - Pinot Noir
 • Rulandské šedé - Pinot Gris
 • Tramín červený - Gewürtztaminer

Vinárstvo

Kaukazské srdce, Slovenské hrozno a moderné technológie

Od otvorenia v roku 2012 vinárstvo sa Vinum Nobile vinárstvo zameriava na výrobu kvalitného bieleho, červeného, ružového a šumivého vína z miestnych slovenských odrôd hrozna. Tradičná vinárska technológia a moderné stroje priniesli nášmu vínu jedinečnú chuť a arómu, ktorá bola medzinárodne ocenená. So spustením nového závodu v roku 2018 maximálna výrobná kapacita rástla až na 4,5 milióna fliaš ročne. Rozšírili sme plochu viníc na 80 hektárov, ale okrem toho prenajímame aj ďalšie vinice. Pestujeme odrody jemného vína vrátane Chardonnay, Pálava, Rulandské biele, Rulandské šedé, Rizling rýnsky, Cabernet Sauvignon, Frankovka modrá, Merlot, Alibernet.

doručenie kuriér

do 48h

doprava už

od 3,90 €

doručenie zdarma

nad 60€

zľava na ďalší nákup

5%

nákup nad 60 EUR

víno grátis

nákup nad 100 EUR

2 vína grátis

Prihláste sa na odber noviniek