Vinum Nobile Winery

Tu sa rodí a dozrieva slovenské víno s kaukazským charakterom

Lásku k vinárstvu majiteľ vinárstva zdedil po svojich hrdých kaukazských predkoch, výroba ušľachtilého, jemného a vyberaného vína je jeho srdcovkou. Opierame sa o tisícročné tradície, ako sa víno vyrábalo na Kaukaze a s využitím moderných technologických procesov výroby. Výsledkom sú unikátne vína so slovenskou dušou a horúcim kaukazským srdcom.

Už v prvých rokoch produkcie sme zaznamenali úctyhodné výsledky na regionálnych, ako aj medzinárodných vinárskych podujatiach (Vinalies Paris, Bacchus Madrid, Sakura Tokyo, AWC Vienna). Hneď prvý Cabernet Sauvignon z našej produkcie získal v konkurencii 1000 slovenských vín miestenku v Národnom salóne vín Slovenskej republiky – v najreprezentatívnejšej vzorke najlepších slovenských vín.

Vladislav Alimurzajevič Khabliev

Lásku k vinárstvu som zdedil po svojich kaukazských predkoch. Výroba vína - ušľachtilého, jemného a vyberaného nápoja je mojou srdcovkou. Ako podnikateľovi pôsobiacemu v mnohých oblastiach sa mi úspešne darí realizovať všetky sny a ciele, avšak srdce aj duša rodáka zo Severného Osetska je oddaná vinárstvu.

Snažím sa osobne dohliadať na každú etapu technologického procesu, ktorý neustále vylepšujeme, ale nezabúdam ani na známe osetské tradície vinárstva. Naše unikátne vína so slovenskou dušou a horúcim kaukazským srdcom sú výsledkom harmonickej syntézy.

Naše značky

Vinum Nobile

Akostné odrodové vína s prívlastkom neskorý zber, výber z hrozna alebo kabinetné. Tieto vynikajúce vína predstavujú to najlepšie z našej produkcie. Charakteristické celkovým telom, dlhým zakončením a potenciálom starnutia. Biele kvasia v nádržiach z nehrdzavejúcej ocele, zatiaľ čo červené vo francúzskych dubových sudoch starnú najmenej 12 mesiacov, čo im dáva nekompromisné bohatstvo na triesloviny. Kategória akostných vín s prívlastkom je vyhradená pre vína s chráneným označením pôvodu. Ide o vína vyrobené zo zvlášť vybraného hrozna s obsahom cukru najmenej 19 ° NM. Všetky tieto vína boli medzinárodne ocenené a získali zlaté medaily na výstavách v Paríži, Madride, Viedni, Tokiu, Hongkongu. Vína NOBILE predstavujú 30% našej celkovej produkcie.

Slovak Valley

Akostné odrodové vína s prívlastkom neskorý zber, výber z hrozna . Vína s chráneným označením pôvodu D.S.C. Tieto kvalitné vína sa vyrábajú vo veľkých množstvách, aby uspokojili väčšinu našich zákazníkov. Vína SLOVAK VALLEY predstavujú 40% našej celkovej produkcie.

Golden Eagle

Akostné odrodové vína s chráneným označením pôvodu D.S.C. Tieto kvalitné vína sú ľahké a čerstvé, pričom si zachovávajú svoj odrodový charakter. Táto kategória je vyhradená pre vína s chráneným označením pôvodu (D.S.C.). Kategória akostných vín je vyhradená pre vína vyrobené z hrozna s obsahom cukru najmenej 16 ° NM a plodina nepresahuje 10 000 kg na hektár. Vína GOLDEN EAGLE predstavujú 30% našej celkovej produkcie.

Vinohrady

Hlohovec, Hurbanovo, Vrbovská oblasť

Hlohovecký terroir je charakteristický širokou paletou odrôd, ktoré sú základom našich nezameniteľných vín. Šľachetný Tramín červený, aristokratický Cabernet Sauvignon, zlatistý Rizling rýnsky, či Chardonnay pochádzajú práve z miestnych vinohradov. Hurbanovský terroir dáva vzniknúť rubínovému Merlot, zatiaľ čo z Vrbového pochádza hrozno pre naše originálne Rulandské šedé. A vďaka hroznu z Kálnice ochutnávajú milovníci vína veľkolepú Pálavu či Rulandské biele.

Okres Hlohovec sa môže pochváliť rôznymi odrodami hrozna, z ktorých vyrábame unikátne vína. Je to ušľachtilý, jemne ružový Tramín, aristokraticky bledý Cabernet Sauvignon, rôzne druhy zlatistého Rizlingu, Pinot a Chardonnay.

Odrody

Vína pochádzajú z tradičných a pestovateľsky osvedčených odrôd viniča, ale i z nových moderných odrôd. Poskytujú hrozno s vyváženým pomerom aromatických látok, cukru a kyselín, ktoré sa pri správnej technológii spracovania premietajú do senzorických vlastností vína.

 • Alibernet
 • Cabernet Sauvignon
 • Chardonnay
 • Frankovka modrá - Blaufränkisch
 • Melvino - Merlot
 • Müller Thurgau
 • Pálava
 • Rizling rýnsky - Riesling
 • Rizling vlašský - Welschriesling
 • Rulandské biele - Pinot Blanc
 • Rulandské modré - Pinot Noir
 • Rulandské šedé - Pinot Gris
 • Tramín červený - Gewürtztaminer

Vinárstvo

Kaukazské srdce, Slovenské hrozno a moderné technológie

Od otvorenia v roku 2012 vinárstvo sa Vinum Nobile vinárstvo zameriava na výrobu kvalitného bieleho, červeného, ružového a šumivého vína z miestnych slovenských odrôd hrozna. Tradičná vinárska technológia a moderné stroje priniesli nášmu vínu jedinečnú chuť a arómu, ktorá bola medzinárodne ocenená. So spustením nového závodu v roku 2018 maximálna výrobná kapacita rástla až na 4,5 milióna fliaš ročne. Rozšírili sme plochu viníc na 80 hektárov, ale okrem toho prenajímame aj ďalšie vinice. Pestujeme odrody jemného vína vrátane Chardonnay, Pálava, Rulandské biele, Rulandské šedé, Rizling rýnsky, Cabernet Sauvignon, Frankovka modrá, Merlot, Alibernet.

doručenie kuriér

do 48h

doprava už

od 3,90 €

doručenie zdarma

nad 60€

zľava na ďalší nákup

5%